Реалізація заходу стала можливою завдяки перемозі Омельницької об’єднаної територіальної громади у всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження».

Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» присвячений композитору Петру Чайковському, рід якого походить з села Омельник.

Головна ідея фестивалю — показати як з козацьких родів виходили славетні люди.

Щоб розбудити в наших нащадках почуття гордості за себе, своїх предків, свою землю, треба розповідати дітям, молоді про величне і героїчне минуле нашої Батьківщини…

Для козацького містечка Омельник визначною подією є те, що наші козацькі роди дали для України славетних своїх синів – композитора та диригента П.І. Чайковського (козацький рід Чайок); меценатів Галаганів (козацький рід Івана Галагана); військового діяча Семена Ставракова (син писаря Омельницької сотні Миргородського козацького полку Христофора Ставракова).

У нашій історії досить своїх гучних імен і ми горді з того, що в цьому є вклад і нашої громади. Це стало підґрунтям для виникнення ідеї проведення всеукраїнського фестивалю «Чарівна симфонія козацтва».

У кожної нації є свої герої і свої Перемоги. Ми за Перемогу!

Світова спільнота в цьому році відзначає знаменну дату – 180-річчя з дня народження Петра Ілліча Чайковського.

Петро Ілліч Чайковський – відомий композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч, музичний журналіст, доктор музики. Вважається одним з найвидатніших композиторів в історії музики. Петро Чайковський народився 7 травня (25 квітня) 1840 року в місті Воткінську, що знаходився тоді в складі Вятської губернії в багатодітній родині інженера. У будинку Чайковського часто звучала музика. Його батьки захоплювались грою на оркестрині, фортепіано, органі. Початкову освіту Чайковський здобув вдома. Потім Петро два роки займався в пансіоні. У 1852-1859 роках Петро Чайковський навчався в Імператорському училищі правознавства, після закінчення якого тримав чин титулярного радника і став працювати в Міністерстві юстиції. У 1862 році він стає одним із перших студентів консерваторії в Санкт-Петербурзі, а в 1865 році закінчує її зі срібною медаллю і відразу ж переїжджає в Москву, де отримує професорську посаду в консерваторії. З 1872 по 1876 роки П.І. Чайковський працює музичним критиком в газеті «Русские ведомости». Всесвітню славу Чайковському принесли балети: «Лебедине озеро», «Лускунчик», «Спляча красуня», опери «Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Орлеанська діва» та інші. У 1885 році він стає директором відділення російського музичного товариства в Москві. У 1893 році Чайковський удостоєний звання Почесного доктора Кембриджського університету. 16 жовтня 1893 року відбувся останній виступ великого композитора, він диригував своєю Шостою симфонією. (25 жовтня) 6 листопада 1893 року в Санкт-Петербурзі Чайковський помер від холери. Похований в Олександро-Невській лаврі в Некрополі майстрів мистецтв. Композитор залишив після себе 10 опер, 76 опусів, три балети, 7 симфоній, 4 сюїти.