30 Травня.

Локації фестивалю:

Дозвольте шановні поціновувачі фестивалю представити Вам першу локацію «Вийди, вийди Іванку, заспівай нам веснянку!», яка присвячена дванадцятим малим формам піанізму, потрібних для виконавця і слухачів поза величними концертними палацами. Петро Ілліч Чайковський їх об’єднав під загальною назвою – «Пори року». П.І.Чайковський – співак краси. Він уміє побачити прекрасне в тім, до чого ми звичайно залишаємося байдужі. Його твори допомагають нам краще зрозуміти рідну природу, побачити її принадність.

Історія написання п’єс дуже цікава. Видавець популярного Петербурзького журналу “Нувеллист” Н.М.Бернард звернувся до Чайковського з проханням написати дванадцять п’єс – по числу місяців у році – спеціально для щомісячного опублікування їх у цьому журналі в плині 1876 року. Чайковський дав свою згоду. Дві п’єси написав ще в середині грудня („У камелька” „Маслєніца”) 1875року, 3-5 написані не пізніше середини травня. Місяць за місяцем з’являлися нові п’єси Чайковського. Музична публіка з нетерпінням чекала чергового номера. Сам композитор чим далі, тим більше розумів, що рано або пізно його новий фортепіанний цикл займе достойне місце в історії музичної літератури.

Дванадцять п’єс циклу створені композитором як послідовний ряд картин природи і побуту, підлеглих природному річному круговороту тепла і холоду, розквіту і зів’янення. Написані без домагань на віртуозність блиск і ефектність, вони відрізняються приваблюючою мелодійною виразністю і тонкістю фортепіанного листа. Кожна окрема п’єса являє собою самостійну по характеру, уся ціль яких сприймається як задушевне, що йде від глибини серця, оповідання про нескінченно дороге і близьке композитору.

Ви матимете можливість почути п’єси із циклу «Пори року» у виконанні юних дарувань – учнів музичних шкіл міста Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобина, Градизька, Козельщини, Семенівки.

Ми сьогодні розпочинаємо цикл знайомства з юними виконавцями – учасниками конкурсу «Вийди, вийди Іванку, заспівай нам веснянку!». Ми впевнені, що коли відвідаєте наш фестиваль, бо Ви є поціновувачами прекрасного, отримаєте незабутні враження.

31 Травня:

Корисні посилання:

Графік руху маршрутних таксі та автобусів   |   Завантажити програму   |   Завантажити схему розміщення